Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Mojżesz

Przyjaźń z Bogiem

Przede wszystkim doświadczyłem zmiany w sercu: z lęku z powodu braku wspólnoty w wyzwanie, aby wspólnotę zawiązać. Po drugie. Mojżesz miał w Bogu przyjaciela, a Bóg miał go w Mojżeszu. I do tego zaprosił mnie Jezus by nasza przyjaźń była w obie strony. 

Paweł. 

Z niewoli do wolności - Maria

Zobaczyłam, że zrobiłam sobie bożka z modlitwy, a z siebie zbawiciela. Zobaczyłem że ciągle wchodzę w  jakiś schematy, a to jest rodzaj umysłowej niewoli. Wiedziałam, że tracę prostotę, ale nie wiedziałam czemu. Wiedziałam, że tracę wolność, ale nie wiedziałam co mnie zniewala. Bóg mi to pokazał i skruszył bożka, uwolnił, stanął na pierwszym miejscu mego serca. On sam. Sam walczy o swoją ukochaną, bo jest wierny i zazdrosny. 

Maria.

Wartość w oczach Boga - Magda

Na kursie uświadomiłam sobie, że nie wszystkie moje prośby jakie zanoszę w modlitwach muszę być wysłuchane. Pan Bóg jest osobą wolną, sam decyduje i może mi dać to o co proszę, bądź nie, a ja chcę przyjmować każdą jego decyzje nawet gdy nie rozumiem. Do tej pory oczekiwałam, że skoro się modlę to tak będzie, a gdy prośba była niespełniona miałam żal i pretensje. Doświadczyłam też tego, że jestem wartościowa w oczach Boga.

Magda.

W wolności - Asia

Z drogi wolności nie ma powrotu. Doświadczyłam tego, że Bóg jest zawsze ze mną i że mnie wspiera w mojej drodze. Każdy krok mogę odważnie z nim stawiać. Bóg mnie prowadzi i nie ma co się oglądać i patrzeć jak to było w Egipcie – w niewoli. Chwała Panu!

Asia.

Razem w drodze - Łukasz

W chwili obecnej znajduję się w sytuacji, w której życie wymaga ode mnie podjęcia wielu ważnych decyzji. Dotychczas opierałem się przed określeniem się w ich kwestii. Co do niektórych nie wiedziałem, co zrobić, a w innych po prostu obawiałem się ich następstwa. W trakcie tego kursu Bóg pokazał mi częściowo rozwiązania, za którymi mogę podążyć. Najważniejszą sprawą jest jednak to, że dał mi się poznać jako mój przyjaciel, który jest ze mną niezależnie od drogi, jaka przede mną się roztacza. On pragnie bym był wobec niego maksymalnie szczery i on również chcę się przede mną otworzyć. On będzie wspierał i umacniał na drodze, którą mi przygotował. Chwała Panu! 

Łukasz.